неділю, 17 січня 2016 р.

Різдвяно-новорічні вечорниці
16 січня бібліотекою спільно з місцевим осередком «Союзу українок» було проведено народознавчі різдвяно-новорічні вечорниці «Бо прийдуть до тебе три празники в гості». Метою заходу було разом із запрошеними пригадати призабуті гарні звичаї та багаті традиції наших предків – святкування Різдва, Дня Святителя Василія Великого, в народі Старий Новий рік.
Розпочали захід ведучі Оксана Мельничук (завідувач бібліотеки) та Людмила Піхоцька (голова осередку), які привітали всіх присутніх із святами, розповіли про звичаї та традиції різдвяно-новорічного циклу та запросили всіх у святково прибрану українську світлицю, в якій були присутні всі необхідні атрибути свята: на вишитій скатертині макітра з кутею, полив’яні миски з пиріжками, варениками та іншими святковими стравами.

Учасниками вечора були: колоритні господар і господиня (Микола Воїна та Галина Качина), дочки – Даринка Злотко та Христина Пристайчук, учасники вертепу Дід – Сергій Мельник, Коза – Дарина Велічко, Циганка – Тетяна Федько, Жидівка – Оксана Мельничук, Лікар – Ольга Комарович.

Найбільшою радістю на Різдво вважається прихід колядників із Зіркою. Бо зірка означає очищення дому від усього поганого, що було у старому році та знамення всього доброго в наступному. Протягом вечора господарі зустрічали ватаги колядників: вчителів загальноосвітньої школи, працівників лікарні, членкинь « Союзу українок».
Цього вечора до світлиці завітали Баба-Яга (Христина Неділько), баба Параска та баба Палажка (Юлія Горошко та Дмитро Тиндюк), гарним виконанням пісні "Україна колядує" всіх вітала Марина Врублівська. Щедро засівав добірним зерном  «На щастя, на здоров’я, на новий рік, на мир і достаток в Україні!» чотирьохрічний посівальник Ілля Чередник.

Захід не обійшовся без традиційних розваг: гості грали в різноманітні ігри, змагалися в дотепних жартах, віншуваннях, співали колядки та щедрівки. Найактивнішим учасникам були вручені невеличкі презенти. В залі панувала атмосфера справжнього родинного різдвяно-новорічного свята.

 Немає коментарів:

Дописати коментар