неділю, 29 березня 2015 р.

«Птахи – це пісня і політ, символ волі і простору»"... Недопустіть такого на Землі, Бо завтра теж повинен бути день.
Нехай в природі й нашому життя
пташки співають радісних пісень..."

     Вже більше століття уся світова спільнота 1 квітня відзначає Міжнародний день птахів, який  запровадили ще у 1906 році, підписавши Міжнародну конвенцію про охорону птахів, але стали масово відзначати Міжнародний день птахів у форматі інтернаціонального екологічного свята лише з 1994 року. Це свято проводиться щорічно у рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».

     Перший закон про охорону птахів був виданий у 1328 році Людвігом Баварським, в якому говориться: «Тяжкий штраф чекає на того, хто впіймає синицю – кропіткого ловця комах».
      Але квітень – це не лише місяць, коли відзначається річниця згаданої Конвенції, але й час, коли більшість пернатих повертається додому. Адже половина птахів, що водяться в Україні, щороку відлітають на зиму в теплі краї. У Європі під загрозою зникнення понад 50% видів птахів. Від поведінки людей часто залежить їхня доля. Турбота про птахів – це не тільки екологічна проблема. Це частинка нашого життя, нашої культури, більше того – нашого світогляду, нашого світовідчуття…
    Відзначила Міжнародний день птахів і наша бібліотека, організувавши майстер-клас по виготовленню птахів із ниток та викладку літератури  «Птахи – частина природи, без яких її краса була б неповною!».
      Так як захід проходив під час весняних канікул до бібліотеки завітали дітки із сусідніх сіл. Іринка  та Тетянка Трохимович, Катя Ходомай із Смолигова, Аліна Ковальчук та Павло Читаєв із села Веселе, Сашко Дутка із Луцька, Ліна Кревська з Буян, а також торчинські школярі Андрій та Павло Коцюбайли, Назар Велько, Ігор Янченко, Максим Урин.  З великим ентузіазмом готувалися до заходу Богдан Лисак, Мар’ян та Владислав Шумеруки. Вони  підібрали багато цікавої  інформації про птахів та поділились нею з ровесниками.
Присутні уважно  слухали настанови бібліотекаря Наталії Дубчук та робили пташечок з ниток: хто синичку, хто горобчика,  хто снігура, а хто ластівочку. У всіх вийшли гарні роботи. Радісні та натхненні гарно виконаною роботою діти виявили бажання передати свої вироби воїнам АТО, написавши невеличкі листи, з побажаннями миру та швидкого завершення воєнних дій.
          І хай ці маленькі пташечки, які символізують прихід весни принесуть на своїх крилах такий довгожданий мир на Україну, а воїни хай повертають живими та неушкодженими до свої домівок, як ті пташечки, що долають великі відстані щоб повернутись в рідний край.


Немає коментарів:

Дописати коментар