неділю, 29 січня 2017 р.

«Вічна пісня барв і кольорів»


Гостя бібліотеки -
вишивальниця Валентина Добош
Вічна пісня барв і кольорів.
Неповторна музика натхнення,
Шепіт трав і шелест яворів,
І дзвінкі турботи сьогодення.
Хрестиком укладено в рядки,
Поспліталось, блиснуло веселкою,
Ніжність материнської руки,
Пісні щем весільної, веселої.
Дух народу в колір заплете,
Проросте і піснею, і цвітом,
А над світом, гляньте, а над світом —
Українська вишивка цвіте!
                                                     Г. КОСТІВ-ГУСКА

     Українська вишивка - це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Завдання сучасників - не розгубити його, передати це живе іскристе диво наступним поколінням.    
Роботи п. Валентини 
Вишиванням споконвіку займалися жінки. Тож 24 січня на народознавчу годину «Вічна пісня барв і кольорів» до бібліотеки завітали  як старші так і молоді мешканки селища, членкині ГО Союз українок.
        На захід була запрошена майстриня-вишивальниця Валентина Добош. З юних років пані Валентина захоплюється вишиванням, розмаїттям узорів і кольорів української вишивки, а найбільшим захопленням та дослідженням для неї є стародавня волинська вишивка.  Майстриня розповіла, що для волинської вишивки характерним є ритмічне повторення різних геометричних фігур: зірок, ромбів, ламаних ліній. З усіх кольорів переважав червоний, також вишивали синім і чорним. Крім хрестика, поширеним було занизування – дуже давня техніка, що імітує човникове ткацтво, створюючи чіткі та прості композиції.
Свій досвід, своє вміння, свою творчість п.Валентина  постаралася  передати присутнім під час проведення майстер-класу по оволодінню стародавньою волинською технікою вишивання – занизування. Присутні уважно слідували порадам майстрині та поринали у чарівний світ волинської вишивки.
       Захід супроводжувався слайд-презентацією про волинську вишивку. 
Бібліотека в цей день вигравала всіма барвами веселки вишиванок Валентини Добош: рушники, сорочки, серветки.
        По-домашньому теплим та приємним для всіх став проведений час  у бібліотеці під час спілкування з найдавнішим видом українського мистецтва – вишиванням.
  Під час проведення майстер-класу


Немає коментарів:

Дописати коментар