вівторок, 23 лютого 2016 р.

"Українські героїні"“Всюди, де важко й небезпечно,
 попереду були жінки”
о. Ярослав Тихий
Український жіночий героїзм…  Україна, як ніяка інша країна, наповнена проявами саме жіночого героїзму. Коли в інших країнах, героями ставали переважно чоловіки, то в Україні маємо зразки надзвичайної свідомості та надзвичайного героїзму жіноцтва.
Свято Українських Героїнь зродилося в п’ятдесятих роках ХХ ст. у діаспорі, коли весь світ сколихнула звістка про повстання українських політв’язнів у таборах Норильська, Воркути, Кінгіру. Найбільш вражаючою у цих подіях була участь у повстанні жінок (переважно українок), які беззбройні, з високо піднятими головами і палаючими серцями, щільними рядами виступили перед радянські танки, котрі були направлені на придушення повстання в’язнів. Жінки виступили вперед, намагаючись захистити повсталих від розправи, вважали, що неможливо військовим нищити беззбройних жінок… Проте танки, послані нелюдами, не зупинилися, сунули вперед, і під їхніми гусеницями обривались життя сотень кращих дочок України… Отоді й виникла думка започаткувати свято для вшанування українських героїнь. І тих, що згинули під совєтськими танками, і всіх інших, якими споконвіків багата українська земля.
Кожна епоха залишала нам образи-символи героїчного жіноцтва свого часу.
Впродовж всієї багатовікової нашої історії можемо побачити величні постаті жінок героїчного духу, які захоплювали сучасників, прославляли наш народ та служили надихаючими прикладами для наступних поколінь.
21 лютого в актовій залі Торчинської дитячої музичної школи відбулася читацька конференція «Героїні України»,  яку організувала  бібліотека спільно з Торчинським осередком громадської організації «Союз українок» , приурочену Святу Українських Героїнь.
Бібліотекарі та союзянки дружно працювали, щоби конференція  пройшла на високому рівні.  Так, завідувач бібліотеки Оксана Мельничук  була  ведучою заходу, бібліотекар Наталія Чечотка підготувала перегляд літератури, союзянки Марія Пивовар, Людмила Сидун, Ірина Карачевська, Галина Качина, Людмила Піхоцька виступили з доповідями про героїчний життєвий шлях Олени Степанів, Ольги  Басараб, Олени Теліги, Ірини Сеник та Надії Савченко. 
Юні читці Людмила Зінчук, Дарина Велічко та Христина Корука представили віршований монтаж, присвячений героїчному українському народу.
Ярослав Найда, заслужений працівник культури України, виконав пісні «Два кольори», «Київський вальс», «Поспішаймо творити добро».
Присутні  віддали шану жінкам героїням, котрі в житті і боротьбі нашого народу були і є взірцем великої посвяти та мужності, вони і далі ведуть боротьбу за кращу долю українців.

Немає коментарів:

Дописати коментар