четвер, 30 липня 2015 р.

АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ: РЕАЛІЇ ХРЕСНОГО ШЛЯХУ

Кожен по-справжньому
великий потребує не зве–
личення, а розуміння його
джерел і святинь, і такої
ж, як у нього, поваги до
цих святинь.
                  Євген Сверстюк

Постать митрополита Андрея Шептицького в історії українського народу і його культури займає особливе місце. Сорок чотири роки він крізь шторми і бурі суспільних катаклізмів мудро вів корабель Української греко-католицької церкви. Як її глава, Андрей Шептицький показав себе непересічним політичним діячем, меценатом української. культури, а своєю високоморальністю й шляхетністю зажив слави воістину святої людини. Про себе і свою місію на землі казав: «Я так дуже хотів би обтерти сльози з очей тих, що плачуть, потішити кожного, хто сумує,— покріпити кожного, хто слабий та немічний, уздоровити кожного, хто хорий, просвітити кожного, хто темний! я хотів би стати всім для усіх, щоби всіх спасти. Нехай нині умру, нехай у вічності не зазнаю щастя, нехай відлученим буду від Христа, коли б лишень Ви, Браття
мої по крові, були спасенні!»...
 29 липня, в день 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького в бібліотеці відбулося дійство  «Андрей Шептицький: реалії хресного шляху», організоване спільно з Торчинським народним історичним музеєм імені Григорія Гуртового.
Розпочала захід завідувач бібліотеки Оксана Мельничук, яка запропонувала розпочати годину духовності  спільною молитвою за прославу слуги Божого Митрополита Андрея. 
Продовжила розповідь екскурсовод музею Алла Сахнюк. Вона розповіла про дитячі та юнацькі роки Шептицького, про те як він став священиком та Митрополитом, про багатогранне служіння Церкві та Україні, презентуючи  тематичну  виставку «Апостол єдності». В своїй розповіді вона намагалася донести до присутніх феномен митрополита Андрея Шептицького. Показати з яких джерел черпав він наснагу для подвижницької діяльності на благо людей? Чим керувалася ця людина у своєму житті, далеко не ідилічному?..
 Всі присутні, затамувавши подих, слухали проповідь Митрополита, записану  з його голосу під час богослужіння.
У часі зустрічі для гостей  було запропоновано перегляд мультфільму про Андрея Шептицького «Прилбичі». У цьому мультфільмі в надзвичайно доступний спосіб показано життя cлуги Божого митрополита Андрея, зокрема його дитинство та душпастирську діяльність.
         Гостями заходу були голова Торчинського осередку Союзу українок Людмила Піхоцька , директор музею Олександр Мельник. Вони  поділилися цікавими фактами з життя Андрея Шептицького, його пошануванням в Україні  та подякували організаторам за проведений захід.

Година духовності  завершився  молитвою митрополита Андрея Шептицького «За Україну і український нарід».Немає коментарів:

Дописати коментар