пʼятниця, 30 січня 2015 р.

«Крути: звитяга і жертовність в ім’я України».


 Нема любові понад ту,
Що окропила кров’ю Крути.
І ту гарячу кров святу
Землі вкраїнській - не забути!

В. Письменний

29 січня – День пам’яті Героїв Крут.  
Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.
До річниці бою під Крутами в бібліотеці  відбувся показ документального фільму «Крути. Молода кров»  з серії "Україна: забута історія".  http://youtu.be/0vMF7Vho8B8  

 В читальному залі бібліотеки  зібралася молодь  та діти селища, яким не байдужа пам'ять про полеглих героїв Крут. Перед початком показу документального фільму завідувач бібліотеки Оксана Мельничук  розповіла про ті жахливі часи, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути, про відважних юних захисників української незалежності  та ознайомила присутніх з переглядом літератури  «Крути: звитяга і жертовність в ім’я України».

пʼятниця, 23 січня 2015 р.

«Герої Небесної сотні навічно в наших серцях» (презентація книги «Небесна сотня»)

         Рік тому, 22 січня 2014 року беркутівська куля обірвала  життя 20–літнього Сергія Нігояна. Він став першим із Небесної сотні.
В цей день ще два учасника Майдану стали жертвами режиму Януковича: білорус Михайло Жизнєвський та українець Юрій Вербицький.
Саме до цієї дати працівниками бібліотеки було підготовлено та проведено презентацію книги «Небесна сотня»,  що вийшла друком у видавництві «Фоліо». Книга містить біографії героїв Небесної сотні та спогади їхніх близьких.
Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна та всі ми встали з колін.
Герої цієї книги – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці. Вчителі… Якби не Майдан, вони ніколи б не зустрілися. Це він їх об’єднав, зробив побратимами та «воїнами світла».

«Хто як не я?...» - цю вразу можна прочитати майже в кожній історії цієї книги.
У книзі багато світлин та реальні факти з трагічних подій на Майдані у лютому 2014 року. Передмови до книги написали церковні ієрархи – Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України; Святослав, Отець і Глава Української Греко-католицької Церкви, речник Української Православної Церкви Протоієрей Георгій Коваленко.
Своїми враження від знайомства з книгою поділились завідувач бібліотекою для дітей Світлана Скопюк, бібліотекар бібліотеки-філії села Веселе Леся Читаєва та учениця 9- класу місцевої школи Богдана Мазур.

Радимо всім прочитати цю книгу,  заради того, аби пам'ять про величезну самопожертву Героїв Небесної сотні назавжди залишалася в наших серцях, як німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

Вічна пам’ять Героям, які загинули за краще майбутнє.

четвер, 22 січня 2015 р.

Соборна Україна – обличчя нової епохи


          21 січня, в переддень Дня Соборності України, бібліотекою спільно з працівниками музею та місцевої школи  в Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового було проведено історичний екскурс на тему «Соборна Україна – обличчя нової епохи», в якому взяли участь заступник голови райдержадміністрації Арсен Сидорчук, начальники відділів культури райдержадміністрації Валентина Зінчук та у справах молоді та спорту райдержадміністрації Інна Крочук, директор центральної бібліотечної системи Валентина Ходаковська, депутат районної ради Марія Пивовар, працівники селищної ради та учні Торчинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
     Розпочали захід ведучі (завідувач бібліотеки Оксана Мельничук та бібліотекар Наталія Дубчук) з оголошення  хвилини мовчання за загиблими борцями за волю і незалежність України.
     Історичний екскурс провів директор музею Олександр Мельник, який розповів про передумови та хід підписання Акту Злуки, урочистості з нагоди об’єднання УНР і ЗУНР у 1919 році та резонанс, який отримала ця дата в українському суспільстві ХХ–ХХІ ст..
     Безпосередню участь у екскурсі взяли старшокласники школи.  Зокрема, учениці 10 класу  Аліна Коханська виступила із повідомленням на тему «Самоспалення в ім’я України. Безсмертний подвиг Олекси Гірника», а  Ольга Мазорук –про перший та найбільший «Живий ланцюг» від Києва до Львова у 1990 році, коли близько трьох мільйонів людей взялися за руки, з'єднавши Львів і Київ у день 71-річчя Злуки.
     По закінченню екскурсу відбулось покладання вінків до Пам’ятного хреста загиблим за волю і незалежність України бійців УПА та запалення лампадки біля стенду «Небесної сотні».
     До цієї дати в бібліотеці організовано перегляд літератури «Україна – Соборна держава!»