понеділок, 7 квітня 2014 р.

"Холмщино ти моя, Холмщино..." В 2014 році минає 70 років від часу примусового виселення етнічних українців з Холмщини та Підляшшя,  що стало однією з найтрагічніших сторінок новітньої історії України.
6 квітня бібліотекою спільно з Луцьким районним осередком громадсько-культурного товариства «Холмщина» (керівник Любов Клак) було проведено вечір «Холмщино ти моя, Холмщино...», на який зібралися холмщаки з коріння свого, очевидці тих подій та їх нащадки.

Холмщани-очевидці поділилися спогадами про трагічні  події, які відбувались з їхніми родинами, як тяжко було їм, дітям, підліткам, їхнім матерям, батькам покидати свій рідний край та освоюватись на нових землях, вживатись в їхню плоть долею своїх дітей, онуків, правнуків.
Своїми спогадами про пережити ділились – Михайло Коновал, Степан Каньовський, Марія Гал, Віра Шульгач, Ніна Семенюк, а голова Волинського обласного громадсько-культурного товариства «Холмщина» Микола Онуфрійчук розповів, якими подіями був наповнений минулий рік у товаристві.
Зі сльозами на очах слухали присутні холмські народні пісні «Зоре моя вечірняя» у виконанні бандуристок Алли та Олени Семенюк,  «Стояла береза» у виконанні лауреата обласного конкурсу «Ти не згасла, зоре ясна»  Діани Шевчук.
Старше покоління холмщан-українців пам’ятають як шанували великого сина України Тараса Шевченка в їхньому краї, як його слово допомагало виховувати і зберігати національну свідомість в умовах переслідувань та утисків. Тому щемом у серці відгукувались пісні на слова Тараса Шевченка «Б’ють пороги»  у виконанні Анни Куляші  та  «Зоре моя вечірняя» у виконанні Діани Шевчук.
Інструментальні твори під супровід гітари «Відлуння» та «Пам'ять» виконали Анна та Юрій Горобці, керівник Олена Сасюк.

 
 
Зворушливо та урочисто читали вірші про рідний край юні холмщани Софія Прус, Ліза Молі, Марія Федько, Максим Главацький та Софія Гордійчук, яка ще й виконала пісню «Розкажу про Україну».
     Ведучими заходу були Ірина Главацька та Оксана Мельничук.
    На вечорі були присутні Інна Крочук, начальник відділу молоді та спорту райдержадміністрації та Наталія Горбач, державний реєстратор реєстраційної служби луцького районного управління юстиції.
      Бібліотекою було підготовлено перегляд літератури «Холмщина і Підляшшя і історичній пам’яті депортованих».
 

 


 

 


Немає коментарів:

Дописати коментар