Історія бібліотеки

Бібліотечна справа в Торчині відома з давніх часів. Велика збірка духовної літератури була в торчинській двопрестольній церкві святого Георгія, побудованій 1539-1941 роках. Бібліотеку мав і тодішній власник Торчина князь Георгій Фальчевський. Його книги досі зберігаються в обласному державному архіві Луцька. До 1583 року в Торчині жив і працював священик і вчитель, переписувач духовних книг Ярмоген Яцкович . Переписаний ним тоді «Апостол» згодом потрапив у наукову бібліотеку Харкова.
Збірки книг були і пізніше в церквах та синагогах Торчина, а в священиків, інтелігенції  - приватні бібліотеки. Книжкова крамниця діяла тут в ХІХ і ХХ століттях.
Бібліотека «Просвіти» в 1925-1928 роках налічувала більше півсотні книг і щоразу поповнювалась закупівлями свіжої літератури.
У повоєнних час Торчинська районна бібліотека мала книжкових фонд, який перевищував 100 тисяч томів, і близько 4000 читачів. Внаслідок багатьох цензурних вилучень літератури та списання зношених книг фонд зменшився більш як на половину. У 60-их роках у Торчині було шість бібліотек – районна, райкому партії, шкільна, медична, цегельного заводу і юнацька. Нині в селищі діють чотири бібліотеки: для дорослих, для дітей, загальноосвітньої школи, професійного ліцею.

Немає коментарів:

Дописати коментар